گنج هائی که در قلب هستند ، قابل سرقت نیستند.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶
خانه » آموزش ها » آموزش تلگرام ۳/ تیک دوم پیامها ،فارسی سازی تلگرام ،ویرایش مطالب و …

آموزش تلگرام ۳/ تیک دوم پیامها ،فارسی سازی تلگرام ،ویرایش مطالب و …

آموزش تلگرام ۳/ تیک دوم پیامها ،فارسی سازی تلگرام ،ویرایش مطالب و …

آموزش تلگرام ۳/ تیک دوم پیامها ،فارسی سازی تلگرام ،ویرایش مطالب و …

تـلگـرام در ابتـدا پیـام‌ــرسانی شبیه واتس اپ بود، اما به مرور زمــان و با خلق ایده‌های نو توانــســـت با رشـــدی فزاینـــده به یکـی از مطــرحـــ‌ـتــرین اپلیکــیـــشن‌ها تبدیل شود. این اپـلــیکیــشـن هم اکنون یکـــی از سریـــع‌تــرین، پرمــخــاطــب‌ـــترین و ایمن‌تـــریـن پیـام‌رسانــ‌های آنلـایـن است.

آموزش تلگرام 3/ تیک دوم پیامها ،فارسی سازی تلگرام ،ویرایش مطالب و ...

سادگـــی، سرعـت بالـا، امـکانـات منـــحصــربـه‌ـفـردی همچون رباتــ‌ـــهای تلـگرامی و کانـــال‌هـــای اختـصــاصـــی، و همـچـنیــن فیــلـتــرشدن برخـی اپلیـــکـــیـشـنـــ‌ــهـای مشـابه همچون وی‌چت و وایــبر در ایــران باعـث شده تلــگـــرام پرمــخــاطـــبـ‌ـترین اپـلــیکــیـشن حال حاضر بیــن ایــرانــیــان باشـد.

حالــا دیـگر جملاتی همـــچون فایلـش رو برام تلــگـــرام کن همـــچون گوگل کن بیـــن کاربران جا افتاده است.

در کنـــار همـه قابلـیـــتـ‌ـــهـای مفـــیـــد تلـــگـرام، امکــانــاتی در آن وجود دارد که یا آنــقدر پیــش‌پاافتــاده است که کسی توجهـــی به کاربردشـــان نمی‌ـــکنـــد یا آنـــ‌طور که بایـــد و شایـــد، کاربـــران این اپـــلـــیـــکیشن از آنهـــا مطـلع نشدهــ‌ـاند. امکانات دیـگـری هم هسـتنـــد که لابـــه‌ـــلای امـکـــانات مهمـــ‌تری مثل راه‌ــانـدازی سرویس کانال گم یا مخفـــی شده‌اند، تا جایی که بسیـــاری از کاربـران از آنهـا بی‌خــبرند.
در ایـن مقالـه شمـــا را با انواع ترفـنــدهای ناآشـــنا و بعضا مخــفی تلـــگــرام آشنــا می‌ـــکنـــیـــم.

پیـش از مطـــالعــه ادامه مقاله به ایـن نکته دقـــت داشتــه باشیــد که برای استـــفـــاده از برخی ترفـــنــدهــای معـرفـــی‌شده بایـد حتمـا از آخریـــن نســخـه منـتشــرشـده تلـگـــرام اسـتفـــاده کنیــد. بنــابرایـــن اگر از همچــنـان از نســـخه‌های قدیمـی تلـــگـرام اســتــفـاده میـــ‌ـــکنــیـــد آن را آپــدیـــت کنید تا علـــاوه بر امکان استــفــاده از ترفنــدهـــای مخفــی معـــرفـــی‌شـــده از امکـانـــات جدیــد تلگـــرام در کنـــار امنیـت بیـشتــر آن اســـتــفـــاده کنیـد.

قطـــعـا این ۲۰ ترفـند جالــب می تواند توانایــی شمــا در استفـاده از تلگـرام را بالا ببـــرد.

 

۱۱- پیـامـــ‌ــهـــای دریافتـی را بدون آنکــه فرســتـــنـــده متوجه شود مشـاهـــده کنــیـــد

در تلــگـرام نمایـــش دو تیـک زیر هر پیـــغــام به معـنـای خوانده شدن آن است. در صورتــی که به هر دلیــلـــی تمــایــل نداریـد شخص مقابل از خوانـده شدن پیــغام مطــلـع شود چه باید کرد؟ برای ایـــن منــظور در نســخـــه موبایل تلـــگرام ابـــتدا مســـیر Settings > Notification and Sounds را طی کنیــد و روی Popup Notification تپ کنــیـد.

در پنــجـــره بازشــده، بسته به نیاز خود، یکی از گزیـنه های Only Screen On یا Always show popup را فعـال کنــیـد.

حالا بعـد از ارســال پیــام روی صفحه گوشی پنجـره پاپــ‌ـآپی نمـــایــش داده میـــ‌شود که می‌توانـــید بهـ‌راحــتـــی محتوای پیغام را مشــاهده کنید و تا زمـانی که پاســـخی برایش ارسال نکنـــیـــد تیک دوم خوانده شدن پیـــغام در تلگــرام برای طرف مقــابــل شمــا نمایش داده نمـــیــ‌شود!

علاوه بر ایــن راه دیـگــری نیــز وجود دارد.
کافـی است پس از دریافـت پیــام از طرف دوستانتـان ابتـــدا ایـــنتـــرنـت را قطع کنــیـــد و سپــس پیامـ‌هـــا را با خیــال راحت مشــاهـده کنـــیــد. تا زمـــانــی که مجـــددا اینتــرنت را فعـــال نکنــیــد، دوستان شمـا متوجه خوانـــده شدن پیـــام‌ـــهای شمـــا نمیـــ‌شوند.

راه حل سومی هم برای ایــن منــظور وجود دارد. می‌توانــید از اپــلیــکــیــشـــنـــ‌هـای جایــگــزینی همـــچون Mobogram اســـتفـــاده کنـــیـــد که ایـــن امــکان را به شما میـــ‌دهـــنـــد تا همواره پیامـ‌ـهـــا را مشاهده کنـیـد امـا برای مخاطب شمـــا تیک دوم نمیـ‌ـــخورد و او اصـلــا متوجه خوانده شدن پیـامـش نمـی‌ــشود.

۱۲- رنــگ اختصاصـــی چراغ LEDتلفـن همراه برای پیـام‌ــهـای تلگـرامی

در تلــفـن‌ـــهای جدیـــد چراغ LED بسیار کوچکـــی وجود دارد که معــمولا وقتــی Notification یا تماس از دست رفته یا پیـامـک خوانده‌نـشـده داشتـــه باشــید روشن می‌ـــشود و چشــمـک میـ‌ـــزند (معمولا به رنگ سبــز). علـــاوه بر آن در صورت ضعــیـــف بودن میزان شارژ باتـری دسـتــگاه، ایـــن LED با رنــگ قرمز به شمـا هشـــدار میـ‌دهد.
اما در تلگـــرام انــدروید ایـن امـکــان وجود دارد که برای پیـامـ‌ـــهـای تلـــگــرامـــی رنـــگ چراغ LED را اخـتـصاصــی کنــید. الــبـــتــه این قابـــلــیـت صرفـــا در انـدروید فعـال است و بر اساس آن تلگرام ایـــن اجازه را به شمـــا میـ‌ـدهد تا رنـگ چراغ LED اعــلان را بر اســاس سلـــیــقــه خود و رنگ موردعـلــاقـــهــ‌ـــتان سفـــارشـی کنیــد. مثلا می‌ــتوانــید برای اعـــلـانـــات تلگـرام رنگ LED را به آبی تغــیــیــر دهـــید. همـــچـنین میـ‌ـتوانید برای هر یک از دوستان و بستگان خود رنـــگ LED را نیز سفارشی کنـید، مثـلـا برای همسـر خود رنـــگ قرمز را انــتخـاب کنـیـــد!

(توضیح ایـــنکـــه ممـــکن اســـت در برخی تلــفــن‌ـهـای همراه قدیمی‌ــتــر امکام تغـــیـیـــر رنگ LED علـیـــ‌ـــرغم تنـــظـــیــمـی که انـجــام می‌دهــیـد میــسـر نبـــاشــد و تلـفـــن شما فاقـد این امـکان باشـــد.)

در ایــن صورت از راه دور هم میـ‌توانــید متوجه شوید چشـمـــک زدن LED دستگـــاه به دلـــیـــل دریـافت پیــام تلگـــرامــی اس یا تماس از دســـت رفـــتـــه یا پیـامک جدیـــد.

برای تغییـــر رنگ LED تلـــگـــرام به صورت کلی مراحـل زیــر را دنـــبــال کنـــید.

وارد Settings تلـگـــرام شوید و سپـــس گزیـــنه Notifications and Sounds را انتخـــاب کنــیـــد. سپس گزیـــنه LED Color را انتـــخـــاب کنیـــد و رنگ دلخواه را برگــزیــنـیــد.

همچـنــیـــن اگــر قصــد داریـــد برای یک یا چنــد نفــر از دوستـــان خود در تلـگرام رنگ LED اختـصــاصی مشـــخص کنید باید وارد صفـحــه گفـــتــگو با دوست موردنــظــر شوید و سپـس تصویر پروفایــل او را لمـس کنــیــد تا وارد صفــحـــه مشـخصات کاربـــر شوید. حالــا گزیــنه Notifications and Sounds را لمس نمایـــیـــد و صدای دلخواه به همـــراه ویبـــره اخـــتــصاصی و همــچــنین رنـگ LED موردنظر را تعیـــیـن کنـید.

۱۳- تجـــربـــه اسـتـفــاده از تلگرام با زبان فارسـی

متاســـفـانـــه تا لحــظـه نگـــارش این مقالــه، علیـــ‌ـرغم اینـــکه بیــشــتــر کاربــران این اپــلیـکـیـــشــن را ایـرانـیـــان تشکــیل میــ‌دهنـــد، تلگـــرام برای اضافه کردن زبـان فارسی به تلـگرام اقدامی رسمی ننموده اســـت.

امـا با اسـتـــفـــاده از ترفـــند نسبتـا سادهـ‌ـای که در ادامـــه معـرفـی میـ‌شود می‌ــتوانید طی چنـــد مرحـــلـــه کوتاه به تلـــگرام خود زبان فارسـی را اضـافه کنیــد و از ایـــن اپلیـــکیشن در محـــیطــی کاملا فارسی استــفاده کنـــید. برای فارســی کردن زبان Telegram خود مراحــل زیــر را انـــجام دهیـد.

ابـــتدا فایلXML زیـــر را از طریق لیـــنک زیـر دریافت کنیـد و پس از خارج کردن از حالـت فشرده آن را در مسیر دلخواه در تلــفـــن همـراه خود ذخیـره کنیـد.

Telegram-Farsi لیــنک دانــلود

سپـــس وارد مســـنـجـــر Telegramخود شوید و از پاییــن صفــحـــه علــامــت سنـــجـــاقک را انـتــخاب کنید. سپـس گزینــه File را انتخاب کنید.

سپس گزیـــنه Internal Storage را انــتـــخـاب و مسیری را که فایل دانـلودشـــده در آن اســت باز کنیـــد. فایـل موردنــظر را برای یکی از دوستانــتـــان (یا برای خودتـــان از طریـــق ترفندی که در مقـاله اول ذکـــر شد) ارســـال کنـــیـد.

حالـا علـامـت سه نقــطـه در بالای فایــل ارســـال‌ــشده را لمس کنـید و گزینه Apply localization file را انـــتخــاب کنـید و از بین زبانـــ‌ــهـــای موجود پارسی را انـتــخـــاب کنید.

مشاهـــده خواهیـــد کرد که به راحـتـی زبـان Telegram شمـا فارسی شده اسـت.

توضیــح ایـنـــکـه شمـا به راحـتـــی می‌توانیــد فایـل زبـان را ویرایش کنــیـــد و کلــمــات به کار رفتـــه را با معـادلـ‌ـهای موردنـظـر خودتـــان تغییــر دهــیــد. برای ایـن منـظور کافـــی است فایـل دانـلودشـده را با Notepad باز کنــیـد و مواردی را که میـــ‌ـخواهید، ویرایـــش کنید و در پایـان فایــل را ذخـیــره کنید. سپــس مراحـل اضـــافــه کردن زبان را طبـق توضیحات بالـــا انــجام دهیـد.

۱۴- حذف فایـــل‌هـای قدیــمی اشـغالــ‌ــ شـــده روی تلــفـن همـراه

احـــتـمالــا شمـــا هم پس از چنـد ماه کار کردن با تلـــگـــرام متوجه شدهــ‌اید که فضـای بسـیار کمی از حافــظـه دســـتــگـــاه هوشمـــنـدتان باقــی مانـده است. این موضوع به این دلـیـــل است که تمام تصـــاویر و ویدئوهای مشـاهـــدهـ‌شـده در تلگــرام به صورت Cash در حافـظــه دستــگاه شما جاخوش کردهـــ‌انـد.

کافــی اسـت به Settings تلـگــرام مراجـعه کنــید و در بخش Messages گزیـــنــه Cache Settings را برگـزیـــنــید.

حالــا با کلــیــک روی عبـــارت Clear Cache بخــش اعـظـمی از فایل‌های قدیمـی و بلااستفـــاده ذخـیره‌ـــشده در کش را پاک کنـیـد. (در جلو ایـن عبارت حجـم اشـــغالــ‌ـشــده حافــظــه کش تلگــرام را مشاهـده خواهید کرد.) دقت داشته باشید با حذف کردن Cache چیــزی از تلگــرام و پیـــامـــ‌ـها و فایـــل‌ـــهای شمــا حذف نمی‌شود، بلکه تنهــا عکـس‌ــهــا و ویدئوهایـــی که قبلا دریـافت کرده بودیـد از حافـــظـه گوشی پاک میـــ‌ــشوند و برای مشـــاهده آنهــا تنـــها کافـی اسـت رویشان کلیک کنیــد تا روند دریـافــت فایـــل مجددا آغــاز شود.

در بخش ابتــدایی همـــین صفحـــه هم گزیـــنــه‌ای تحت عنوان Keep Media وجود دارد که می‌ــتوانــید بازه زمـــانی را تعـــریف کنیــد تا هر هفــتــه یا هر ماه حافـــظه کش به صورت اتوماتیک خالـــی شود تا حجم قابل توجهــی از فضای حافظه تلـفـــن همـراهــتان اشغـــال نشود.

۱۵- با غلــطــ‌های امـلــایــی و ارســال پیــامـ‌ـهای اشتـــباهــی به گروه‌هــا و افراد خداحافظی کنــید!

تقـــریـبا همه ما ایــن تجـربـه تلخ را داشتــهــ‌ایـــم که پیامـی را به اشتبــاه برای گروه خاصی یا فرد دیگری ارسال کنـیـم، یا حداقل بســیــار پیش آمـده که پس از ارسـال پیـام متوجه غلــطـــ‌های املــایــی در متــن پیـــام شدهــ‌ایم. یکـــی از قابــلیت‌ـهـــای مفـید تلــگــرام، که در نسـخــه جدیـــد این اپلــیـــکــیشـــن اضـــافـــه شده، امــکان ویرایـش پیــام‌ــهـای ارسالـ‌ـــشـــده اســـت.
از ایـن پس می‌توانـــید پیـامـــ‌هــای خود را تا ۲ روز پس از ارسال ویرایـــش کنید. کافــی اســـت انگــشــت خود را روی پیـام نگــه دارید و گزینـــه Edit را انـــتخاب کنیــد.
اگـــر از نســخـه دســـکتــاپ اســتــفــاده میــ‌ـکـنیـــد، کافـــی اسـت روی پیـام ارسـالـ‌ـــشـــده کلیـک راســت کنـید و گزیــنـــهEdit را انتــخاب نمــایـــیـد و پیـــام خود را ویرایـــش کنید. شایـان ذکـر است در این صورت لیـبل Edited زیــر پیام‌ــهــای ویرایش‌شــده نمایــان می‌شود تا طرف مقابــل بفهمــد که پیام خود را جایگـــزیــن کردهـــ‌ایـد.

باکس دانلود
اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامی حقوق از جمله قالب و مطالب به سایت ماه نو تعلق داشته و هر گونه کپی برداری حرام است . - طراحی شده توسط پارس تمز